SPORT A VOLNÝ ČAS

Mikroregion Kozákov je dobrovolný svazek obcí Chuchelna, Semily a Záhoří, založený a registrovaný v roce 1999.

Sport a volný čas

Region Horní Pojizeří je protkán hustou sítí značených turistických tras pro pěší turisty i cykloturisty. V roce 2002 došlo k vyznačení několika zcela nových cyklotras silničním značením a připravují se další úpravy pěších značených cest, které zkvalitní a zvýší možnosti vycházek v atraktivních a turistům dosud nesnadno přístupných částech mikroregionu. Turistika zde má více než stoletou tradici, kterou připomíná Riegrova a Kamenického stezka v údolí Jizery i Riegrova chata na Kozákově. K velmi navštěvovaným místům patří rozhledna na Kozákově i další vyhlídková místa.

Území mikroregionu je atraktivní pro vyznavače agroturistiky kteří ocení možnost zapůjčení koní. Kozákov je jedním z nejznámějších lokalit pro paragliding, v zimě se naopak stává rájem sjezdového lyžování a lyžařské turistiky. Nedaleko vrcholového parkoviště je lyžařský vlek a běžecké stopy spojují Kozákov s Táborem a lyžařskými stopami na Lhotách a v Lomnicí nad Popelkou.

Od roku 2002 mohou cyklisté využít novou síť cyklotras. Na své si přijdou cyklisté všech věkových a výkonnostních kategorií. Na trasách nechybí cykloservisy a prodejny cyklistických potřeb.

V letní sezóně slouží návštěvníkům speciální turistické autobusy s možností přepravy kol.

V zimních měsících přichází čas pro vyznavače lyžování ve všech jeho podobách. Území mikroregionu Kozákov využívá příznivých klimatických podmínek krkonošského podhůří a lyžařům přináší několik zajímavých možností pro rozvíjení jejich sportu.