CHUCHELNA

Mikroregion Kozákov je dobrovolný svazek obcí Chuchelna, Semily a Záhoří, založený a registrovaný v roce 1999.

Chuchelna 

Obec Chuchelna o rozloze 1078 hektarů leží na samé hranici chráněné krajinné oblasti Český ráj pod severovýchodním svahem Kozákova na Chuchelském potoce v nadmořské výšce 385 m, 2 kilometry západně od Semil.

Obec se dělí na tři části, a to: Chuchelna, Lhota, Komárov. K části Chuchelna patří i osada Slap, kde se nalézá čedičový lom. Na území Chuchelny se nachází vrch Kozákov, hora prvohorního stáří s nadmořskou výškou 744 m, s Riegrovou turistickou chatou a rozhlednou na vrcholu . V Chuchelně žije celkem 997 obyvatel (údaj k 1. 1. 2016).

Nadřazenými správními jednotkami jsou okres Semily a kraj Liberecký.


Více informací naleznate na webových stránkách obce www.chuchelna.cz


Kultura a volný čas

V obci Chuchelna působí mnoho spolků - Sbor dobrovolných hasičů, Sokol, Motorsport, klub seniorů, Myslivecké sdružení, Rybářský svaz ... Kulturní zázemí zabezpečuje v obci sál v sokolovně v objektu čp. 243, zasedací místnost v budově obecního úřadu čp. 269, prostory na místním hřišti, prostor koupaliště a dále prostor v mateřské a základní škole.

Obec vydala pohlednice Chuchelny letní a zimní. Pohlednice je možno koupit na obecním úřadě v Chuchelně, na Kozákově, v místních prodejnách a ve vybraných prodejnách v Semilech.

Na území obce jsou vytvořeny podmínky pro provozování jak letních, tak zimních sportů. Aktivně je využíváno fotbalové hřiště, dále místní sokolovna k halovým sportům (volejbal, házená, ap.), koupaliště - kiosek u koupaliště (celoročně). Pro provozování zimních sportů slouží především lyžařský vlek v areálu Kozákov, jehož délka činí cca 500 m.

Územím obce procházejí turistické a cyklistické trasy ze Semil na Kozákov, Železný Brod a Bačov.

Obec Chuchelna svou rozlohou mezi Českým rájem a Krkonošemi poskytuje výhodné možnosti k zimní rekreaci ( Kozákov, Krkonoše a Jizerské hory ) i k rekreaci letní.

CHUCHELNA